Rajd Pieczonego Ziemniaka – Muzeum Znaczków w Muławkach

W dniu 20 września 2014 r. odbył się rajd rowerowy z cyklu Sobotnie Wędrówki Rowerowe pod nazwą „Rajd Pieczonego Ziemniaka”. To dziewiąta wycieczka zorganizowana dla członków Naszego Klubu i sympatyków turystyki rowerowej.

znaczek_rajd_ziemniak_300Dzisiejszy rajd był zorganizowany w ramach Międzypokoleniowej Sztafety Turystycznej – ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze  pod hasłem “Turystyka łączy pokolenia”. W akcji tej brały udział inne kluby i koła PTTK w całej Polsce. Z województwa Warmińsko-Mazurskiego do tej akcji zgłosiły się tylko Oddziały PTTK: z Giżycka, Iławy, Elbląga oraz nasz klub rowerowy z Kętrzyna.

Trasa wycieczki została zaplanowana tak aby kilometrów do przejechania nie było dużo, a jak najwięcej czasu było na wspólną zabawę i realizację zaplanowanych przez organizatorów konkursów.

Na miejscu zbiórki uczestników rajdu przy kętrzyńskim jeziorku Prezes Klubu Adam wraz z Wiceprezesem Leszkiem przywitali wszystkich serdecznie. Była też chwila na małą uroczystość przywitania kolejnego nowego członka naszego klubu i PTTK – Pani Teresy, która z rąk Prezesa klubu otrzymała legitymację i znaczek organizacyjny PTTK.

Pierwszym punktem na naszej dzisiejszej trasie była miejscowość Windykajmy, w której Leszek przedstawił historię dworu i miejscowości.

Drugim punktem była miejscowość Sławkowo w której Leokadia zapoznała nas z historią miejscowości oraz historią dworu. Był też czas na pamiątkową zbiorową fotografię.

Trzecim i głównym celem naszej wycieczki był Dwór w Muławkach na którego terenie usytuowane jest Muzeum Znaczków i Historii Poczty. Gospodarz obiektu Pan Paweł przywitał nas bardzo serdecznie i zaprosił nas do wcześniej przygotowanego miejsca przy ognisku.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników kilka konkursów. Był test z wiedzy dot. obowiązujących przepisów rowerowych i budowy roweru, był konkurs krajoznawczy w którym uczestnicy musieli dopasować nazwy miejscowości do obiektów na zdjęciach.

Kolega Grzegorz opowiadał o historii ziemniaka i już tradycyjnie zaprezentował uczestnikom bardzo ciekawe eksponaty historyczne. Koleżanka Ania zaprezentowała nam swoją twórczość przedstawiając wierszem kronikę naszego ostatniego rajdu.

Był też konkurs rzutek do tarczy oraz konkurs rzutu oponą do celu. Nasz gospodarz Pan Paweł przygotował konkurs strzelecki do celu z wiatrówki oraz nagrody. Po zakończeniu każdego z konkursów uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe przygotowane przez Zarząd Główny PTTK oraz Zarząd Klubu Turystyki Rowerowej Rasten w Kętrzynie. Bardzo dziękujemy firmie A-Z Media Pana Roberta Zakrzewskiego za przekazanie nagród dla uczestników konkursu.

Właściciel obiektu Pan Paweł ponadto osobiście oprowadził wszystkich uczestników po Muzeum Znaczków, bardzo ciekawie opowiadając o znajdujących się w nim eksponatach. Mieliśmy również okazję zwiedzenia znajdującej się tuż obok galerii i znajdujących się w niej obrazów.

Było pieczenie ziemniaków, było pieczenie kiełbasek. I tak po wspólnej zabawie i biesiadowaniu przyszedł czas na zakończenie dzisiejszego rajdu.

Ostatni odcinek naszej trasy prowadził pod kętrzyński Zamek, gdzie pożegnaliśmy się z uczestnikami rajdu bardzo serdecznie.

Zarząd Klubu Turystyki Rowerowej Rasten w Kętrzynie, dziękuje wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę, a organizatorom za pomoc w jej zorganizowaniu.
Dziękujemy za wspólne kolejne sobotnie rowerowanie.

Comments are closed.