Rajd Pałace i Dwory – Srokowo – 46 km. Zakończenie sezonu.

W dniu 15 listopada 2014 r. odbył się rajd rowerowy z cyklu Sobotnie Wędrówki Rowerowe pod nazwą „Rajd Pałace i Dwory”. To jedenasta wycieczka zorganizowana przez nasz klub, tym razem pod nazwą Srokowo. Rajd rowerowy przygotowany był dla członków Naszego Klubu i sympatyków turystyki rowerowej. Choć pogoda (wiatr i mżawka) nie była zbyt dobra do jazdy rowerem na takim odcinku to jednak 9 członków zgłosiło się na miejscu startu o godzinie 10.00.

znaczek_rajd_srokowo_300Trasa rajdu wyglądała następująco:

Było to również ostatnia wycieczka rowerowa organizowana przez nasz klub w tym roku.

Trasa w większości prowadziła po nowo wybudowanych drogach rowerowych na odcinkach: Kętrzyn – Nowa Różanka oraz Solanka – Srokowo. Trzeba przyznać, że wybudowanie tych dróg rowerowych to bardzo dobry pomysł pod względem bezpieczeństwa rowerzystów i komfortu jazdy rowerem. Szkoda tylko że odcinek Nowa Różanka – Siniec nie posiada takiej drogi.

Pierwszym punktem na naszej dzisiejszej trasie była miejscowość Srokowo, w której Adam przedstawił opracowany przez Leokadię zarys historii tej miejscowości. Był też czas na potwierdzenie fotograficzne przy Kościołach w Srokowie do książeczki Kolarskiej Odznaki Pielgrzymiej.

Drugim punktem była “Diabla Góra” z runami Wieży Bismarcka w której Grzegorz opowiadał o ciekawostkach historycznych związanych z tą górą i samą wieżą. Nie zabrakło tradycyjnego już zaprezentowania uczestnikom rajdu kilku historycznych eksponatów przez Grzegorza.

Powrotny odcinek naszej trasy prowadził tą samą drogą jaką przyjechaliśmy z Kętrzyna.

O godzinie 14.50 po przejechaniu 46 km zakończyliśmy sobotni rajd rowerowy i zarazem zakończyliśmy sezon rowerowy w tym roku.

Członkowie PTTK uzyskali 10 pkt. do Kolarskiej Odznaki Turystycznej oraz wklejkę do książeczki wycieczek kolarskich PTTK.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólne sobotnie rowerowanie.

Comments are closed.