Rajd Oddziału PTTK “Wiosna-2015” – 47 km

W dniu 23.05.2015 r. z inicjatywy Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie odbył się Młodzieżowy Rajd Turystyczny “Wiosna – 2015″. Od wielu lat rajd ten odbywa się na trasach pieszych i rowerowych. Z każdym rokiem przybywa coraz więcej uczestników.

Tradycyjnie nasz Klub Turystyki Rowerowej RASTEN, uczestniczył w tym przedsięwzięciu. Pogoda dopisała, choć w czasie jazdy chmury zasnuły niebo i tylko co jakiś czas spoglądało na nas słońce, próbując przedrzeć się przez chmury.

Trasa naszego przejazdu w rajdzie wyglądała następująco:

Wyjazd uczestników nastąpił około godziny 10:00. Dzisiaj głównym założeniem był przejazd przez miejscowości na trasie: Sterławki Wielkie, Głąbowo, Knis, Salpik, Nakomiady. Metą rajdu dla wszystkich uczestników było Muzeum Mazurskie w Owczarni. Tam był czas na konkursy, odpoczynek i pieczenie kiełbasek.

Tradycyjnie dużym zainteresowaniem wśród uczestników cieszył się konkurs krajoznawczy przeprowadzony przez organizatora rajdu Prezesa Oddziału PTTK w Kętrzynie Pana Ryszarda Małkowskiego, w którym można było wygrać wiele ciekawych nagród.

W konkursie dla dzieci i młodzieży nasz klub reprezentowała Gabrysia (lat 7) i uzyskała w kwalifikacji końcowej III miejsce. Bardzo Gabrysi GRATULUJEMY.

Długość trasy rajdowej wyniosła 47 km i członkowie PTTK uzyskali 10 pkt. na odznakę KOT (Kolarska Odznaka Turystyczna) do książeczki wycieczek kolarskich PTTK.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólne sobotnie rowerowanie.

Comments are closed.