IX Jesienny Rajd Rowerowy Szlakiem Mazurskich Legend

W dniach 25 – 27 września 2015 roku, Gminny Ośrodek Kultury w Kruklankach zorganizował IX Jesienny Rajd Rowerowy –„Szlakiem Mazurskich Legend”.

Z naszego Klubu Turystyki Rowerowej RASTEN uczestniczyło 9 osób. Wyjazd zaplanowaliśmy na dzień 24 września (czwartek) o godzinie 15:00. Miejsce zbiórki uczestników rajdu – tradycyjnie przy kętrzyńskim jeziorku.

Po omówieniu kilku spraw związanych z rajdem w Kruklankach, ruszyliśmy obładowani sakwami rowerowymi drogą rowerową w kierunku Giżycka. Pierwszy postój mieliśmy w miejscowości Sterławki Wielkie, gdzie dołączyli do nas Justyna i Andrzej. Dalsza trasa prowadziła przez Giżycko do Kruklanek, gdzie zakwaterowaliśmy się w agroturystyce “Pod Kogutkiem”.

Kruklanki2015_znaczek

Trasa do Kruklanek:

W piątek 25 września około godziny 09.30 uczestnicy Rajdu zebrali się przed Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kruklankach, gdzie Kierownik Rajdu Rowerowego: Sławomir Zieliński oraz Komandor Rajdu: Witosław Wyrobek – przywitali serdecznie uczestników i dokonali uroczystego otwarcia IX Jesiennego Rajdu Rowerowego –„Szlakiem Mazurskich Legend”.

Pierwszego dnia trasa wyglądała następująco:

Dodatkową atrakcją przygotowaną przez organizatorów był piątkowy nocny rajd rowerami:

Drugiego dnia trasa wyglądała następująco:

Dodatkowo w sobotni wieczór odbyły się programy artystyczne:

Rowerowe Gawędy Piotra Kolendy czyli opowieści zaproszonych rowerzystów o ich wyczynach – prowadzenie Piotr Kolenda(Łódź) – w tej części programu nasza klubowa koleżanka Leokadia przygotowała prezentację o swojej samotnej wyprawie rowerowej dookoła Polski

“Rowerzystów Potyczki Artystyczne” – grupy rowerowe czy też pojedynczy rowerzyści prezentowali skecz, dowcip, piosenkę itp. – w tej części programu nasza klubowa koleżanka Ania zaprezentowała swoją twórczość poetycką opisując ubiegłoroczny rajd w Kruklankach

Trzeciego dnia trasa wyglądała następująco – plus powrót do Kętrzyna:

Podsumowując całość : w rajdzie brało udział ponad 120 miłośników turystyki rowerowej z Polski, Rosji i Białorusi. Trasy rajdu prowadziły po pięknych krajoznawczo terenach gmin: Kruklanki, Budry, Banie Mazurskie, Pozezdrze i Giżycko.
Po pożegnaniu z innymi uczestnikami rajdu, nasza grupa rowerzystów ruszyła w drogę powrotną przez Giżycko, Sterławki Wielkie do Kętrzyna.

Kilometry:
– 24.09.2015 – dojazd do Kruklanek z Kętrzyna – 47 km.
– 25.09.2015 – Rajd dzień 1 – 59 km.
– 25.09.2015 – Rajd dzień 1 jazda nocna – 12 km.
– 26.09.2015 – Rajd dzień 2 – 57 km.
– 27.09.2015 – Rajd dzień 3 plus powrót do Kętrzyna – 81 km.

Razem – 256 km.

Kolejny Jubileuszowy X Jesienny Rajd Rowerowy –„Szlakiem Mazurskich Legend” – za rok.

Według organizatorów – bezpośrednią inspiracją do organizacji rajdu były legendy spisane w książce „Mazurskie opowieści”, przez nieżyjącą już Jadwigę Tressenberg oraz wytyczenie na podstawie tej książki rowerowego „Szlaku mazurskich legend”.

Comments are closed.