IX Pomorski Sejmik Przodowników Turystyki Kolarskiej PTTK

W dniach 17-18 maja 2014 roku, w miejscowości Marynowy odbył się IX Pomorski Sejmik Przodowników Turystyki Kolarskiej PTTK.

Nasz Klub nie działa w strukturach PTTK województwa pomorskiego ale otrzymaliśmy zaproszenie do uczestnictwa. Leszek – członek naszego klubu brał udział w IX Ogólnopolskiej Rowerowej Majówce na Kaszubach, gdzie uczestniczył w kursie przodowników turystyki kolarskiej, pozytywnie zdał egzamin i właśnie w czasie tegorocznego IX Pomorskiego Sejmiku Przodowników Turystyki Kolarskiej PTTK były uroczyście wręczane legitymacje nowym Przodownikom Turystyki Kolarskiej PTTK.

Z Naszego Klubu w IX Pomorskim Sejmiku Przodowników Turystyki Kolarskiej PTTK uczestniczyły dwie osoby: Adam i Leszek. Plan był taki, że bezpośrednio po zakończeniu Sejmiku ruszamy w dalszą drogę aby zdobyć odznakę “Szlak Wielkiej Wojny 1409 – 1411”. Zapakowani w niezbędne rzeczy, o godz. 17.05 wyruszyliśmy w piątek 16 maja pociągiem do Malborka skąd już rowerami (22 km) dotarliśmy do miejscowości Marynowy gdzie w Agroturystyce Ranczo Pod Lipą w kolejnych dwóch dniach odbywał się IX Pomorski Sejmik Przodowników Turystyki Kolarskiej PTTK.

W czasie dwóch dni poznaliśmy bardzo miłych ludzi, pasjonatów rowerowych wycieczek. Organizatorzy zapewnili świetną atmosferę, sporo atrakcji turystyczno-krajoznawczych Żuław Wiślanych na sobotniej i niedzielnej trasie.

Trasa sobotnia przedstawiała się następująco:

Trasa niedzielna przedstawiała się następująco:

Ponadto w niedzielę po dotarciu do miejscowości Nowy Staw zwiedziliśmy najważniejsze zabytki. Po posiłku i krótkim odpoczynku odbył się Sejmik Turystyczny w Galerii Żuławskiej. W czasie Sejmiku organizatorzy przedstawili historię działalności Pomorskiej Komisji Turystyki Kolarskiej. Zapoznali też z planowanymi przedsięwzięciami w poszczególnych kołach i klubach oraz omówione zostały bieżące sprawy.

Miłym akcentem w czasie Sejmiku było uroczyste wręczenie dyplomów, odznaczeń i wyróżnień zasłużonym działaczom PTTK oraz wręczenie legitymacji nowym Przodownikom Turystyki Kolarskiej.

Nasz kolega Leszek odebrał z rąk Przewodniczącego Pomorskiej Komisji Turystyki Kolarskiej legitymację Przodownika Turystyki Kolarskiej Nr 7407.

P1080662W ten sposób nasz klub powiększył się o kolejną osobę mającą uprawnienia kadry PTTK. Jeszcze raz GRATULUJEMY.

Bardzo dziękujemy Pomorskiej Komisji Turystyki Kolarskiej oraz Klubowi Turystycznemu PTTK SZUWAREK w Nowym Dworze Gdańskim za możliwość udziału w IX Pomorskim Sejmiku Przodowników Turystyki Kolarskiej PTTK.

Po zakończeniu Sejmiku – wieczorem ruszyliśmy do miejscowości Tczew (25 km) aby dotrzeć do miejscowości Kutno, skąd rozpoczynaliśmy Rajd “Szlak Wielkiej Wojny 1409-1411”.

Comments are closed.