7-8.05.2016 – II Rajd Rowerowy “Poznajemy Gminę Budry”

W dniach 7-8.05.2016 r. odbył się II Rajd Rowerowy “Poznajemy Gminę Budry”. Organizatorem rajdu było Stowarzyszenie Partnerstwo “Dzikie Mazury”.

Nasz Klubu Turystyki Rowerowej RASTEN reprezentowało 9 osób. Tradycyjnie po omówieniu spraw organizacyjnych ruszyliśmy na trasę,którą przygotowali nam organizatorzy w pierwszym dniu rajdu. Zwiedziliśmy Młyn w Budrach, jechaliśmy szlakiem Green Velo, odwiedziliśmy też górę, na której stoi Krzyż Milenijny, skąd rozciąga się widok na okolicę. Obejrzeliśmy most i jazy na kanale Brożajskim, a w miejscowości Zabrost Wielki organizatorzy przygotowali dla uczestników pierwszego dnia rajdu obiad aż 1000 sztuk pierogów.

Trasa 1 dnia rajdu wyglądała następująco:

Po dotarciu do mety pierwszego dnia rajdu odbył się konkurs toczenia felgi rowerowej slalomem oraz ognisko z kiełbaskami.

Drugiego dnia o godzinie 10.00 ruszyliśmy na kolejny etap rajdu, gdzie w czasie przejazdu zobaczyliśmy pięknie odnowiony pałac w Więckach, w którym znajduje się Gminne Gimnazjum w Burdach z siedzibą w Więckach im. Papieża Jana Pawła II (jest to jedna z najdłuższych nazw gimnazjów w Polsce), następnie ruiny pałacu w Dąbrówce Nowej oraz zabytkowy kościół. W miejscowości Ołownik obejrzeliśmy małą elektrownię wodną, a na obiad zostaliśmy zaproszeni do gospodarstwa agroturystycznego “Ciche Wody” w Wężówce. Gospodarze tego gospodarstwa opowiedzieli nam o potrawach, jakie serwują pod patronatem marki “Dziedzictwo Kulinarne”, a następnie odbył się tam konkurs wiedzy o gminie Budry. Chcielibyśmy się pochwalić, że II i III miejsce zajęli członkowie naszego klubu: Ela i Adam.

Trasa 2 dnia rajdu wyglądała następująco:

Po dotarciu do mety drugiego dnia rajdu organizatorzy wręczyli wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy, a laureatom konkursów nagrody.

Dziękujemy bardzo serdecznie organizatorom za przygotowanie tej wspaniałej imprezy (w szczególności Krysi i Witkowi), a wszystkim uczestnikom za wspólne rowerowanie.

Comments are closed.