26-30.04.2013 – Kwietniówka – 571 km

Moje plany na długi weekend były takie aby przejechać kolejny etap trasy według miejscowości wskazanych w Regulaminie Odznaki PTTK – Rajdu Dookoła Polski. W ubiegłym roku na ścianie wschodniej naszego kraju ostatni wpis był w Augustowie.

Chciałem ruszyć od Augustowa dalej ale pomysł z Rajdem Dookoła Polski spodobał się koledze Leszkowi, z którym cześć ubiegłorocznej trasy przejechałem, ale nie miał ze sobą odpowiedniej książeczki. Wobec tego postanowiliśmy przejechać początek trasy tak jak w ubiegłym roku i jechać dalej wzdłuż ściany wschodniej do Narewki.

Dodatkową atrakcją po drodze było odwiedzanie miejsc w których były ukryte kesze z serwisu geocaching.com, dlatego czasem trzeba było zjechać w polne i leśne drogi.

Trasa: dzień 1: Kętrzyn – Rutka Tartak. Całość 165 km.

 

Trasa: dzień 2: Rutka Tartak – Płaska. Całość 96 km.

Trasa: dzień 3: Płaska – Krynki. Całość 153 km.

Trasa: dzień 4: Krynki – Narewka. Całość 82 km.

Trasa: dzień 5: Narewka – Białystok. Całość 75 km.

Powrót do domu z Białegostoku – PKP.

Całość trasy: 571 km.

W drodze powrotnej pociągiem mieliśmy okazję poznać i porozmawiać z przesympatyczną parą rowerzystów, którzy jechali do Gdańska aby stamtąd wyruszyć w kolejny swój etap Rajdu Dookoła Polski : Gdańsk-Gołdap. Ich strona http://trekking.nogard.pl

Aniu i Darku – Pozdrawiamy WAS bardzo serdecznie, życzymy kolejnych zakończonych sukcesem wypraw rowerowych i do zobaczenia gdzieś na trasie.

Comments are closed.