25.04.2015 – II Rajd Wiosenny – 34 km

W dniu 25.04.2015 r. odbył się „II Rajd Wiosenny 2015″. To drugi rajd rowerowy w tym roku, zorganizowany dla członków Naszego Klubu i sympatyków turystyki rowerowej. Dzisiaj (sobota) warunki do jazdy rowerowej, wręcz idealne. Rajd został przesunięty z dnia 18 kwietnia br., ze względu na bardzo złe warunki atmosferyczne.

znaczek_wiosenny2Trasa rajdu wyglądała następująco:

Wyjazd uczestników nastąpił około godziny 10:30, tradycyjnie spod Kompleksu Rekreacyjno-Sportowego „Kętrzynianka”.

W dwóch grupach 8-osobowych ruszyliśmy przez miejscowość Biedaszki, Smokowo do pierwszego punktu na trasie, jakim była miejscowość Grabno. Dotarliśmy do opuszczonego budynku/ruin byłego Dworu w Grabnie – gdzie Komandor Rajdu Adam zapoznał uczestników z jego historią.

Następnie udaliśmy się drogą wśród pól do miejscowości Wanguty, skąd ruszyliśmy dalej w kierunku miejscowości Bezławki. Warto zatrzymać się na wzniesieniu pomiędzy tymi miejscowościami i podziwiać krajobraz.

Z miejscowości Bezławki jadąc dalej przez Stachowiznę dotarliśmy do gospodarstwa Pani Bożeny, gdzie mogliśmy zatrzymać się na chwilę i zobaczyć jedną czynną elektrownię wodną z Zespołu Małych Elektrowni Wodnych NIEWODNIK. Bardzo dziękujemy Pani Bożenie za możliwość wejścia na teren elektrowni, a także osobom, które udzieliły nam wszystkich informacji o zasadach działania pracujących tam urządzeń.

Dalej droga prowadziła przez miejscowość Staniewo do Świętej Lipki, gdzie zrobiliśmy sobie dłuższy odpoczynek. Był też czas na omówienie kilku spraw klubowych.

Po odpoczynku ruszyliśmy w ostatni etap dzisiejszej wycieczki, czyli drogą przez Pieckowo do Kętrzyna.

Długość trasy wyniosła 34 km i członkowie PTTK uzyskali 10 pkt. na odznakę KOT (Kolarska Odznaka Turystyczna) oraz wklejkę do książeczki wycieczek kolarskich PTTK.

Comments are closed.