24.05.2012 Asuny, Mołtajny, Barciany – 91 km

Kontynuując zdobywanie potwierdzeń na Kolarską Odznakę Turystyczną, postanowiłem udać się do kolejnej miejscowości wysuniętej na północ od Kętrzyna. Miejscowość ta to Asuny. Temperatura powietrza około 12 stopni o godzinie 8 rano. Wiele dosyć silny wiatr. Jak zawsze w twarz. Ruszyłem tak jak wczoraj do Srokowa, gdzie otrzymałem w Urzędzie Gminy, potwierdzenie swojego przejazdu. Dzisiaj już bez robienia zdjęć ruszam dalej. Droga jest taka sama co wczoraj do miejscowości Srokowski Dwór, za którą skręcam w lewo (wczoraj w prawo).

Mijam miejscowości: Wilczyny, Łęknica, Święty Kamień. Do tej pory od m. Srokowo super nawierzchnia asfaltowa i zerowy ruch samochodów. Niestety za m. Święty Kamień, ostatnia część tej drogi do Asun to tak jak wczoraj po płytach. A więc trzęsie znowu.

Wieje mocny boczny wiatr.

Dojeżdżam do celu swojej wycieczki czyli do miejscowości Asuny.

Tutaj kilka pamiątkowych fotek na tle Cerkwi oraz na tle budynku w której mieściła się dawniej Strażnica WOP.

Po sesji fotograficznej jadę do m.Mołtajny, aby potwierdzić w sklepie swój przejazd oraz otrzymać odcisk pieczęci w tutejszej Parafii.

Kolejno mijam: Arklity, Aptynty i tutaj z drogi na Barciany skręcam w prawo w kierunku m. Wielewo, gdzie mam obowiązkową sesję fotograficzną na tle już ruin pałacu z XIX w. w której dawniej była Strażnica Wojsk Ochrony Pogranicza, jako dokumentacja na odznakę PTTK “Szlakami Obrońców Granic”.

W drodze powrotnej zajeżdżam w m.Barciany do tutejszego Zespołu Szkół im. Straży Granicznej, w której znajduje się Sala Tradycji, aby uzyskać kolejne potwierdzenie na odznakę PTTK “Szlakami Obrońców Granic”.

Trasa: Kętrzyn – Stara Różanka – Nowa Różanka – Siniec -Solanka – Srokowo – Srokowski Dwór – Wilczyny – Łęknica – Święty Kamień – Asuny – Mołtajny – Arklity – Aptynty – Wielewo – Kotki – Gradowo – Gęsie Góry – Barciany – Winda – Stara Różanka – Kętrzyn (jeszcze po mieście kółeczko). Cała trasa 91 km.

Dzisiejszy przejazd wyglądał tak:

Comments are closed.