19.09.2015 – II Rajd Pieczonego Ziemniaka – 32 km

W dniu 19 września 2015 r. odbył się rajd rowerowy z cyklu Sobotnie Wędrówki Rowerowe pod nazwą „II Rajd Pieczonego Ziemniaka”. To dziewiąta wycieczka zorganizowana dla członków Naszego Klubu i sympatyków turystyki rowerowej.

znaczek_rajd_ziemniak2_300Dzisiejszy rajd był zorganizowany w ramach Międzypokoleniowej Sztafety Turystycznej – ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze pod hasłem “Turystyka łączy pokolenia”. W akcji tej brały udział inne kluby i koła PTTK w całej Polsce. Z województwa Warmińsko-Mazurskiego do tej akcji zgłosiły się tylko Oddziały PTTK: z Giżycka, Olsztyna oraz nasz klub rowerowy z Kętrzyna. Trasa wycieczki została zaplanowana tak aby kilometrów do przejechania nie było dużo, a jak najwięcej czasu było na wspólną zabawę i realizację zaplanowanych przez organizatorów konkursów.

Trasa rajdy wyglądała następująco:

Na starcie zgłosiło się 14 uczestników. Wyjazd nastąpił około godziny 9.30, tradycyjnie spod Kompleksu Rekreacyjno-Sportowego „Kętrzynianka”. Po omówieniu kilku spraw klubowych oraz zasad bezpieczeństwa ruszyliśmy w kierunku miejscowości Św. Lipka, gdzie był zaplanowany krótki odpoczynek. Kolejnym punktem była miejscowość Bezławki, gdzie przy kościele św. Jana Chrzciciela, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia do książeczek odznaki pielgrzymiej.

Trzecim i głównym celem naszej wycieczki był Dwór w Muławkach na którego terenie usytuowane jest Muzeum Znaczków i Historii Poczty. Gospodarz obiektu Pan Paweł przywitał nas bardzo serdecznie i zaprosił nas na ognisko i pyszne ciasto.

Miłym akcentem na początku spotkania było wręczenie przez Prezesa Klubu nowo zdobytych odznak Turystyki Kolarskiej: Kolarską Odznakę Turystyczną w stopniu brązowym zdobyła Sabina, Kolarską Odznakę Turystyczną w stopniu srebrnym zdobyła Ela W., Kolarską Odznakę Turystyczna w stopniu złotym zdobył Grzegorz. Gratulujemy!

Organizatorzy przygotowali dla uczestników kilka konkursów sprawnościowych. Po zakończeniu konkursów uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe przygotowane przez Zarząd Klubu Turystyki Rowerowej Rasten w Kętrzynie.

Gospodarz dworu w Muławkach – Pan Paweł przygotował dla klubowicza, który zdobył największą ilość punktów we wszystkich konkurencjach – nagrodę specjalną. Nagrodą tą okazał się “puchar przechodni”: złote siodło rowerowe.
Bezapelacyjnym zwycięzcą konkursów i posiadaczem trofeum został Waldemar. Gratulacje!

Ostatni odcinek naszej trasy prowadził pod kętrzyński Zamek, gdzie pożegnaliśmy się bardzo serdecznie i udaliśmy się do domów.

Zarząd Klubu Turystyki Rowerowej Rasten w Kętrzynie, gratuluje wszystkim uczestnikom konkursów za zaangażowanie i dobrą zabawę.

Comments are closed.