19.03.2016 – II Rajd Mazura

W dniu 19 marca 2016 r. odbył się pierwszy rajd rowerowy Klubu Turystyki Rowerowej RASTEN w sezonie rowerowym 2016 pod nazwą: “II Rajd Mazura“.

W ubiegłym roku Zarząd Klubu Turystyki Rowerowej RASTEN podjął inicjatywę zorganizowania imprezy rowerowej, która będzie organizowania corocznie w okolicach dnia święta wiosny. Po uzgodnieniach impreza ta została nazwana – “Rajd Mazura”.

I tak w dniu dzisiejszym przy padającym (niestety) śniegu i temperaturze powietrza około -0,5 stopnia, 10 członków Klubu Turystyki Rowerowej RASTEN, o godzinie 11.00 wyruszyło na “II Rajd Mazura”.

Trasa rajdu wyglądała następująco:

Padający śnieg bardzo utrudniał przejazd na rowerach, a szczególnie, gdy jechaliśmy w terenie leśnym, gdzie nie było widać dziur i innych przeszkód zasypanych śniegiem. Pomimo ostrożnej jazdy kilku członków “zaliczyło” na szczęście niegroźne upadki. Punktem docelowym na trasie było Muzeum Ziemi Mazurskiej w Owczarni, gdzie organizatorzy i właściciele Muzeum (www.owczarnia.com) przygotowali dla uczestników rajdu ciepły bigos i słodki poczęstunek. Kolega Grzegorz opowiedział nam o swoim uczestnictwie w XI Rajdzie Fanatyka, który odbył się w Nowym Dworze Gdańskim. Prezes Klubu wraz z Wiceprezesem wręczyli uczestnikom rajdu pamiątkowe medaliony.

II_Rajd_Mazura_300

Ponadto w czasie wizyty w Owczarni były omawiane bieżące sprawy Klubowe.

Organizatorzy rajdu bardzo dziękują właścicielom Muzeum Ziemi Mazurskiej w Owczarni (www.owczarnia.com) Państwu Puszko za pomoc w realizacji II Rajdu Mazura.

Wypoczęci ruszyliśmy na ostatni etap rajdu prowadzący przez Kwiedzinę, Kruszewiec (na szczęście droga asfaltowa była bez śniegu) do miejsca zakończenia Rajdu przy kompleksie “Kętrzynianka” w Kętrzynie. I tak po przejechaniu 30 km zakończyliśmy sobotni rajd rowerowy pod nazwą “II Rajd Mazura” rozpoczynający sezon rowerowy 2016.

Członkowie PTTK uzyskali 10 pkt. do Kolarskiej Odznaki Turystycznej oraz wpisy do książeczki wycieczek kolarskich PTTK.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w II Rajdzie Mazura i wspólne sobotnie rowerowanie.

Kolejny III Rajd Mazura – za rok.

Comments are closed.