18.06.2012 Wycieczka do Muzeum w Pieniężnie – 66 km

Poniedziałek zapowiadał się dosyć słonecznie, więc kolejny wyjazd w trasę. Na dzisiaj zaplanowałem sobie wyjazd do Muzeum Misyjno – Etnograficznego Księży Werbistów w Pieniężnie. Rano było dosyć chłodno ale w ciągu dnia temperatura powoli się podwyższała do ponad 20 stopni ciepła.
Początek trasy z Braniewa wiódł już przejechaną wcześniej trasą przez miejscowości Lipowina, Piotrowiec. W Pieniężnie dosyć dobrze jest oznakowany kierunek do Muzeum. Wyjeżdżając z Pieniężna jedziemy po równym asfalcie do samego Muzeum.

Przy muzeum jest parking dla samochodów i dobrze oznaczone tablice informacyjne. Pamiątkowa fotografia przed głównym budynkiem Seminarium. Kilkadziesiąt metrów dalej zgodnie z oznaczeniem tabliczek informacyjnych odnajduję cel dzisiejszej wycieczki.

W zakładce Fotogaleria zamieszczam zdjęcia z Muzeum Misyjno – Etnograficznego Księży Werbistów w Pieniężnie, a pod tym linkiem: http://www.seminarium.org.pl/?page_id=12 znajduje się strona internetowa Muzeum.

Nie będę opisywał swoich wrażeń. Tu trzeba osobiście przyjechać i obejrzeć. Naprawdę warto. I można też robić zdjęcia eksponatów.

Po zwiedzeniu Muzeum jadę dalej drogą (mały fragment drogą szutrową) do Kajmit, a następnie przez Pakosze do Płoskini gdzie robię pamiątkowe zdjęcie na tle Kościoła, które będzie jako wpis do książeczki na Kolarską Odznakę Pielgrzymią.

Dzisiejsza trasa rowerem: Braniewo – Lipowina – Piotrowiec – Pieniężno – Muzeum – Kajmity – Pakosze – Płoskinia – Bemowizna – Braniewo. Całość 66 km.

Przejazd ogólnie wyglądał tak:

Comments are closed.