17.06.2015 Spotkanie informacyjne GREEN VELO

W dniu 17 czerwca br. na zaproszenie Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego będącej partnerem wykonawczym projektu “Trasy Rowerowe w Polsce Wschodniej – promocja” miałem (Prezes Klubu) przyjemność uczestniczyć w spotkaniu promocyjno-informacyjnym dot. szlaku Green Velo.

Warto przypomnieć, że na początku miesiąca czerwca br. pierwszy fragment szlaku Green Velo został już wybudowany i oddany do użytku wraz z właściwym oznakowaniem i Miejscami Obsługi Rowerzystów. Chodzi o fragment trasy na Północnych Mazurach – w powiecie węgorzewskim, w województwie warmińsko-mazurskim.

Pierwszy odcinek trasy Green Velo liczy 28 kilometrów i prowadzi po wydzielonej drodze rowerowej. Początek wybudowanego odcinka rozpoczyna się w miejscowości Leśniewo a kończy się przed miejscowością Banie Mazurskie. Docelowo trasa będzie prowadzić nasypami po zlikwidowanej linii kolejowej do Gołdapi i dalej przez Puszczę Romincką na Suwalszczyznę i Podlasie.

W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Węgorzewa Pan Krzysztof Piwowarczyk.

Celem spotkania było:
– przedstawienie założeń systemu rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo;
– przedstawienie kryteriów naboru oraz korzyści z udziału w systemie rekomendacji;
– omówienie procedury naboru i weryfikacji podmiotów, zainteresowanych uzyskaniem statusu MPR – miejsca przyjaznego rowerzystom;
– omówienie regulaminu naboru, formularza zgłoszeniowego i procedury zgłoszenia udziału w systemie rekomendacji;
– omówienie systemu weryfikacji zgłoszenia i kryteriów wyboru obiektów.

Na spotkaniu został szczegółowo omówiony regulamin naboru, sposób wypełnienia formularza zgłoszeniowego oraz procedura naboru do systemu rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo.

Poniżej kilka zdjęć ze spotkania oraz zdjęcia z Miejsca Obsługi Rowerzystów znajdującego się w pobliżu miejscowości Trygort, przy samym brzegu Jeziora Mamry.

Comments are closed.