15.01.2013 Kolejna prelekcja członków Koła Przewodników Terenowych PTTK

W dniu 15 stycznia 2013 roku, odbyło się drugie już spotkanie przygotowane przez Koło Przewodników Terenowych Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w kętrzyńskim Zamku.

53

18W czasie spotkania odbyły się dwie prelekcje.

Pierwszą pt.: “Spacerkiem po Mrągowie” – prelekcja z prezentacją zdjęć, zaprezentowała Pani Teresa Kowalewska – przewodnik z Mrągowa.

189W czasie tej prelekcji słuchacze mogli dowiedzieć się bardzo wielu interesujących rzeczy o Mrągowie. Autorka prezentacji bardzo ciekawie opowiadała o historii miasta i jego zabytkach, które można było podziwiać na fotografiach.

25

188

4

13

39

51

2

38Ciekawostką było przedstawienie starych zdjęć pocztówkowych Sensburga / obecnego Mrągowa. Szkoda, że wiele z tych zabudowań tętniących życiem w czasach swojej świetności – dzisiaj przechodzi w ruinę lub już nie istnieje. Ale żeby nie pisać, że wszystko jest złe, to również na wspomnienie zasługuje fakt, że część zabudowań zachowało swoją dawną formę lub pozostaje odremontowanych z zachowaniem pierwotnego wyglądu.

Drugą pt.: “Muzeum Mazurskie w Owczarni” – prelekcja, pokaz zdjęć najciekawszych eksponatów muzealnych, zaprezentował Pan Aleksander Puszko – właściciel i twórca muzeum.

59

61W czasie tej prezentacji mogliśmy dowiedzieć się o początkach historii miejscowości Owczarnia. Autor przedstawił początki istnienia Muzeum Mazurskiego w Owczarni, zbierania i pozyskania zbiorów muzealnych.

64

65

68

67W swojej prezentacji autor zawarł bardzo bogaty zbiór zbirów jakie znajdują się w Muzeum, gdzie można było przede wszystkim zapoznać się z życiem codziennym ludności na Mazurach.

71

72

74

134Przedstawione w czasie prezentacji zdjęcia przedstawiały zbiory obejmujące XIX wiek i pierwszą połowę XX wieku. Więcej o Muzeum w Owczarni przeczytasz na stronie muzeum: http://www.owczarnia.com

Rok 2013 został ogłoszony jako rok Przewodników Turystycznych. Na co dzień nie związani z Kołem Przewodników PTTK, możemy tylko cieszyć się i czerpać “garściami” wiedzę od autorów prelekcji w czasie takich spotkań.

Comments are closed.