14.05.2016 r. – 1 Kętrzyński Rajd Rowerowy z MOSIREM – 45 km

W dniu 14.05.2016 r. odbył się 1 Kętrzyński Rajd Rowerowy z MOSIREM.
Głównym organizatorem rajdu był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kętrzynie, a współorganizatorem Klub Turystyki Rowerowej RASTEN w Kętrzynie oraz Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Zarząd Oddziału im. W. Kętrzyńskiego w Kętrzynie.

Znaczek_rajd_MOSIR

W sobotni poranek o godzinie 8.30 uczestnicy rajdu spotkali się przed Kompleksem Rekreacyjno-Sportowym KĘTRZYNIANKA. Na wstępie Prezes Klubu Turystyki Rowerowej RASTEN Adam Śnieżko omówił sprawy organizacyjne i warunki bezpieczeństwa.

Pani Emilia Kaczmarek Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kętrzynie ogłosiła otwarcie 1 Kętrzyńskiego Rajdu Rowerowego z MOSIREM, życząc wszystkim uczestnikom rajdu wspaniałych wrażeń i bezpiecznej jazdy na rowerze.

Rowerzyści zostali podzieleni na dwie grupy i ruszyli w trasę.

Pierwszym etapem rajdu był przejazd ścieżką rowerową do miejscowości Nowa Różanka, gdzie skręciliśmy w kierunku Leśniczówki Dąbrowy, a następnie pojechaliśmy trasą rowerową Nadleśnictwa Srokowo do Wilczego Szańca, do punktu końcowego naszego pierwszego etapu – Mazurolandii. W Mazurolandii główny organizator rajdu MOSIR zapewnił uczestnikom bezpłatne wejściówki na teren kompleksu, gdzie mieliśmy możliwość obejrzeć: Polanę Legend, Park Miniatur Warmii i Mazur, wystawę “Stadiony w miniaturze”, Grodzisko rycerskie, Mazurskie Muzeum Militariów oraz Park Militariów.

Drugim etapem radu był przejazd do Muzeum Ziemi Mazurskiej w Owczarni, gdzie spotkaliśmy się z uczestnikami Młodzieżowego Rajdu Turystycznego “Wiosna 2016”, organizowanego przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Zarząd Oddziału im. W. Kętrzyńskiego w Kętrzynie.
Tradycyjnie dużym zainteresowaniem wśród uczestników rajdu cieszył się konkurs krajoznawczy, przeprowadzony przez organizatora rajdu Prezesa Oddziału PTTK w Kętrzynie Pana Ryszarda Małkowskiego. W konkursie tym dzieci i młodzież mogli wygrać wiele ciekawych nagród.

W Owczarni był czas na ognisko, pieczenie kiełbasek oraz zwiedzanie Muzeum Ziemi Mazurskiej w Owczarni.

Długość trasy rajdowej naszego przejazdu w wyniosła 45 km i wyglądała następująco:

Podziękowania kierujemy do organizatora rajdu – Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kętrzynie za zaproszenie oraz możliwość wspólnego rowerowania z innymi pasjonatami dwóch kółek. Komandorzy rajdu dziękują również członkom naszego klubu za pomoc w przeprowadzeniu tego wspólnego rajdu.

Komandorzy rajdu:
Adam Śnieżko
Leszek Gołębiewski

Comments are closed.