12.11.2011. Wycieczka do Wieży Bismarcka – 65 km.

Plan wycieczki przedstawiał się następująco: http://www.bikemap.net/route/1331700

W dniu 12 listopada 2011 r., po godzinie 11.00 wyruszyłem na wycieczkę jednodniową po trasie: Kętrzyn – Stara Różanka – Winda, Barciany – Kosakowo – Srokowo – “Diabla Góra” i Wieża Bismarcka – Srokowo – Solanka – Siniec – Stara Różanka – Kętrzyn.

Temperatura powietrza w Kętrzynie wynosiła 2 stopnie ciepła, niebo zachmurzone.

Pierwszy krótki postój w Starej Różance dla zrobienia zdjęcia Wiatraka. Kolejny w miejscowości Winda – fotka kościoła.

W Barcianach również zdjęcia zamku i kościoła oraz potwierdzenie przejazdu i punkty PTTK na Kolarską Odznakę Pielgrzymią. Z Barcian udałem się do miejscowości Srokowo.

Ze Srokowa pojechałem w kierunku na Węgorzewo do miejscowości Leśniewo – tutaj trzeba zaznaczyć, że jak na tereny mazurskie jest to spory podjazd pod górkę.

Kilkadziesiąt metrów za zieloną tablicą miejscowości Leśniewo, skręciłem w lewo na drogę brukowaną / szutrową. Drogą tą dojeżdżam do niewielkiego lasku, gdzie po prawej stronie od drogi na wzgórzu “Diabla Góra” znajduje się wieża wzniesiona w Srokowie ku czci Ottona Bismarcka. Niedaleko wieży Bismarcka znajduję się kamień-pomnik postawiony w roku 1924, upamiętniający stoczoną bitwę 8 września 1914 roku pomiędzy żołnierzami niemieckiej 37 Dywizji Piechoty a Rosjanami, którzy przez dwa dni zajmowali Srokowo i Diablą Górę.

Po obowiązkowej sesji fotograficznej na “Diablej Górze”, powróciłem drogą szutrową do Srokowa, skąd pojechałem drogą w kierunku Kętrzyna, mijając po drodze miejscowości: Solanka, Siniec, Nowa Różanka, Stara Różanka.

Pogoda coraz bardziej daje znać, że zima już tuż tuż. Jedyna część ciała nieosłonięta czyli twarz odczuwała czasem spory chłód.

Do Kętrzyna dotarłem o godzinie 15.00.

Poniżej kilka fotek z trasy (w galerii Trasa-> listopad Wieża Bismarcka poniższe zdjęcia oraz inne zdjęcia można obejrzeć w większej rozdzielczości):

Pamiętajmy o jednej z najważniejszych rzeczy w czasie jazdy w warunkach o niedostatecznej widocznosci: BĄDŹ WIDOCZNY NA DRODZE – to jest NAJWAŻNIEJSZE.

Comments are closed.