11-12.06.2016 r. Rajd Bociana – 154 km

W dniach 11-12.06.2016 r. odbył się Rajd Bociana. To czwarty rajd rowerowy w tym roku zorganizowany dla członków Naszego Klubu i sympatyków turystyki rowerowej.

Trasa rajdu wyglądała następująco:

Dzień 1

Dzień 2

Na starcie zgłosiło się 7 uczestników. Po omówieniu spraw związanych z rajdem oraz zasad bezpieczeństwa ruszyliśmy na trasę tuż po godzinie 8 rano.
Pogoda niestety tego dnia dała nam się mocno we znaki. Bardzo silny i przeciwny wiatr bardzo spowolnił całą grupę. Do tego kilka razy musieliśmy się zatrzymywać ze względu na duże opady deszczu. Przemoczeni i zmęczeni dotarliśmy do miejscowości Żywkowo, gdzie był końcowy etap pierwszego dnia rajdu. Nocowaliśmy w gospodarstwie Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków w Żywkowie, gdzie mogliśmy z wieży widokowej podziwiać bocianie gniazda wraz z ich właścicielami – bocianami. Do tego odwiedziliśmy kamień magiczny, do którego doprowadził nas przez las “miejscowy przewodnik Puszek” – pies właścicieli miejscowego bocianiego muzeum- Państwa Andejew. Właściciel muzeum Pan Władysław opowiedział nam zabawne historie i ciekawostki związane z bocianami. Natomiast Pan Adam – zarządca gospodarstwa Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków w Żywkowie opowiedział nam o życiu bocianów w Żywkowie. Uczestnicy rajdu obejrzeli również film o bocianach w Żywkowie (który czytała Krystyna Czubówna).

2405

Drugiego dnia rano tuż po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia w Żywkowie, Prezes klubu Adam wręczył zweryfikowaną książeczkę wycieczek kolarskich oraz wręczył Brązową Odznakę KOT koleżance Grażynie. Po tej miłej chwili, ruszyliśmy w drogę powrotną do Kętrzyna, która prowadziła przez miejscowości: Bezledy, Szczurkowo, Ostre Bardo, Sępopol, Korsze, Warnikajmy i Grabno. Drugi dzień był już mniej wietrzny i wiało nam w plecy. Chmury deszczowe krążyły wokół nas ale udało się dojechać bez deszczu.

Osoby uczestniczące w rajdzie uzyskały 30 pkt. do Kolarskiej Odznaki Turystycznej oraz wpisy do książeczki wycieczek kolarskich PTTK.

Dziękuję wszystkim za udział w rajdzie i zapraszam na kolejne rowerowanie.

Komandor rajdu – Adam

Comments are closed.