11.10.2014 Geocaching

W dniu 11 października 2014 roku nasza grupa geokeszerów została zaproszona na spotkanie informacyjno-szkoleniowe dotyczące współpracy w określaniu lokalizacji skrytek do popularnej gry terenowej jaką jest Geocaching. Spotkanie zostało zorganizowane w Księżycowym Dworku w Gierłoży.

Całość przedsięwzięcia jest realizowana w ramach międzyregionalnego projektu współpracy pt. „PRODUKT LOKALNY SKARBEM WARMII, MAZUR, KUJAW I KRAJNY” o tematyce kulinarnej, realizowanym przez dwie Lokalne Grupy Działania, jedna pochodzi z terenu województwa kujawsko-pomorskiego i obejmuje swym obszarem teren Kujaw i Krajny, druga z województwa warmińsko-mazurskiego obejmująca swym zasięgiem Warmię i Mazury.

Projekt jest realizowany przed dwie Lokalne Grupy Działania z dwóch województw: kujawsko-pomorskiego “Trzy Doliny” i warmińsko-mazurskiego “Barcja”, których wspólnym celem przy realizacji tego projektu jest rozwój oparty o produkt lokalny.

Koordynator projektu Pani Grażyna Chyła- Konecka z Lokalnej Grupy Działania “Trzy Doliny” i Specjalista projektu Pan Damian Niski z Lokalnej Grupy Działania “Barcja” zapoznali uczestników z ogólnym założeniem dot. projektu. Głównym prelegentem warsztatów był Pan Dariusz Pudełko z Górzna, który zapoznał uczestników spotkania z ideą geocachingu, omówił rozwój geocachingu na świecie i Polsce oraz przedstawił możliwości wykorzystania gry terenowej jaką jest geocaching do promocji lokalnych produktów przy pomocy skrytek. Uczestnicy poznali podstawowe zasady jakie obowiązują geokeszerów przy zakładaniu nowych skrytek i ich odnajdywaniu oraz zapoznali się z podstawami obsługi serwisu internetowego geocaching.com i geocaching.pl

Efektem finalnym jest zainstalowanie na naszym terenie ok. 100 skrytek w ramach projektu współpracy “Produkt lokalny skarbem Warmii, Mazur, Kujaw i Krajny. Dla tych co nie mieli do czynienia z grą info znajduje się na stronie http://www.geocaching.pl/

Organizatorom spotkania bardzo dziękujemy za zaproszenie i możliwość udziału w dyskusji. Mamy nadzieję, że wspólnie wypracowane pomysły przyniosą oczekiwane efekty.

Więcej na temat projektu przeczytacie tutaj: http://lokalnyskarb.pl/

Comments are closed.