10-17.08.2013 – 62 Centralny Zlot Turystów Kolarzy PTTK

W dniach 10-17 sierpnia 2013 roku odbył się 62 Centralny Zlot Turystów Kolarzy PTTK Mazury 2013 w Wilkasach k/Giżycka. W dniu 10.08.2013 r. (sobota) odbyła się rejestracja uczestników oraz przydzielanie wcześniej zamówionych kwater. Każdy zarejestrowany uczestnik Zlotu otrzymał identyfikator na smyczy oraz identyfikator do umieszczenia na rowerze. Poza tym uczestnicy otrzymali reklamówkę z materiałami promocyjnymi, kamizelką odblaskową, specjalnie wydany na okoliczność Zlotu – przewodnik „Trasy rowerowe Krainy Wielkich Jezior Mazurskich i okolic” (rewelacyjny przewodnik), zestaw map turystycznych Warmii i Mazur, kartę rabatową Grupy Wilkasy uprawniającej do zniżki dla korzystających z wielu obiektów wymienionych na liście otrzymanej wraz z kartą.

W dniu 11 sierpnia 2013 roku ruszyliśmy na rowerach do Wilkas aby zgodnie z programem uczestniczyć w uroczystości otwarcia 62 Centralnego Zlotu Turystów Kolarzy PTTK. Tuż po godzinie 11.00 organizatorzy przywitali bardzo serdecznie wszystkich uczestników Zlotu, omówili dzisiejszy przebieg dnia. I tak po uroczystym otwarciu Zlotu cała rzesza turystów wraz z rowerami ustawiła się w bardzo, bardzo długim ogonku aby drogą rowerową ruszyć WIELKĄ PARADĄ ROWEROWĄ (wspólny przejazd uczestników ścieżką rowerową do Giżycka na plażę miejską). W trakcie tej parady rowerowej, uczestnicy zatrzymali się przy Krzyżu Brunona aby  organizatorzy mogli wykonać z platformy podnośnika wspólne zdjęcie uczestników Zlotu. Kolejnym punktem na trasie był przejazd przez MOST ZWODZONY i dotarcie do plaży miejskiej w Giżycku, gdzie nastąpiło otwarcie GIŻYCKIEGO ŚWIĘTA ROWERÓW (Festyn z okazji Zlotu dla uczestników, turystów i mieszkańców Giżycka).

Według informacji jakie podali organizatorzy, na 62 Centralny Zlot Turystów Kolarzy PTTK w Wilkasach zarejestrowało się i dotarło ponad 700 uczestników. Jest to największa liczba uczestników jaka była do tej pory podczas Centralnego Zlotu Turystów Kolarzy PTTK.

zlot-wilkasy2013a

Kolejne dni Zlotu były bardzo dobrze przygotowane przez organizatorów. Można było jechać wcześniej przygotowanymi trasami rowerowymi lub w inny sposób zwiedzać rejony Mazur – wycieczki autokarowe, wycieczki statkiem po jeziorach, spływy kajakowe itp. Na nudę nie było miejsca.

W piątkowy wieczór 16 sierpnia 2013 roku, o godzinie 19.00 w Amfiteatrze w Wilkasach odbyła się uroczystość zamknięcia 62 Centralnego Zlotu Turystów Kolarzy PTTK Mazury 2013. Był czas na podziękowania i podsumowanie całości imprezy.

W czasie tej uroczystości Kolega Michał Raczyński z Okręgowego referatu weryfikacyjnego nr 6 w Nysie, uroczyście odczytał osoby, którym zostały pozytywnie zweryfikowane książeczki Kolarskiej Odznaki Pielgrzymiej, a następnie poprosił o wystąpienie na scenę Amfiteatru, gdzie wręczył odznaki.

P1040228Ja byłem wśród osób, którym wręczono Kolarską Odznakę Pielgrzymią w stopniu srebrnym.

Po oficjalnym zakończeniu Zlotu, odbył się koncert szantowy zespołu EKT Gdynia.

W czasie Zlotu można było również zdobywać punkty do kolarskich odznak turystycznych, oraz regionalne odznaki turystyczno-krajoznawcze PTTK. Podsumowując zweryfikowane książeczki i nadane odznaki podczas 62 Centralnego Zlotu Turystów Kolarzy PTTK Mazury 2013 w Wilkasach jako członkowie Klubu Turystyki Rowerowej “RASTEN” z Kętrzyna otrzymaliśmy:
– Kolarską Odznakę Pielgrzymią w stopniu srebrnym – 1 osoba
– Odznakę Turystyczną “Miłośnik Giżycka” – 3 osoby
– Regionalną Odznakę Turystyczno-Krajoznawczą PTTK “Warmia i Mazury – Ziemia Serdecznie Znajoma” – 3 osoby
– Regionalną Odznakę Turystyczno-Krajoznawczą PTTK “Śladami Mikołaja Kopernika” – 2 osoby
– Regionalną Grunwaldzką Odznakę Turystyczno-Krajoznawczą PTTK “Grunwald 1410-2010” w stopniu srebrnym – 2 osoby.

Comments are closed.