11.01.2012. Podsumowanie sezonu rowerowego 2011.

Stary 2011 rok za nami. Mając chwilę wolnego czasu postanowiłem podsumować zakończony (dla mnie) sezon rowerowy 2011.

A więc tak:

W ubiegłym 2011 roku swoją jazdę na rowerze rozpocząłem dosyć późno, bo dopiero 20 czerwca.

I tak sobie jeżdżąc to tu, to tam po okolicach ziemi kętrzyńskiej i powiatów sąsiadujących wykręciłem dokładnie 4585 km. Dla mnie bardzo dużo, dla innych średnio, a dla jeszcze innych mało.

Jeżeli chodzi o rowery, na których jeździłem to były ich trzy. Rower górski Tornado ( polski wyrób, stal Hi-Tec ), rower górski Alex (Alu-6061) i ostatni nabytek rower trekkingowy Checker-Pig Cromoly (Cro-Mo) (przejechane na razie 95 km). Na rowerze Tornado przejechałem najwięcej kilometrów (mam go od 15 lat) i już czas aby po przejechaniu kilkunastu tysięcy kilometrów przeszedł na “zasłużoną emeryturę”.

Będąc jednocześnie członkiem Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego, postanowiłem równocześnie z jazdą zdobyć Kolarskie Odznaki Turystyczne.
Odznaki są kilkustopniowe.

Podsumowując ilość przejechanych kilometrów tylko dla samych odznak PTTK to wyszło ich 3883 kilometrów (66 wycieczek jednodniowych). Nie będę tutaj opisywał zasad zdobywania tych odznak i ile punktów trzeba mieć aby je otrzymać, gdyż na stronie głównej PTTK (www.pttk.pl) oraz stronie Komisji Turystyki Kolarskiej Zarządu Głównego PTTK (ktkol.pl) jest to dokładnie i szczegółowo określone.

Najważniejszą sprawą w zdobywaniu tych odznak jest udokumentowanie i potwierdzenie przejechanych kilometrów w książeczkach wycieczek kolarskich, a następnie dostarczenie wypełnionych odpowiednio książeczek do Referatu Weryfikacyjnego Komisji Turystyki Kolarskiej Zarządu Głównego PTTK, gdzie weryfikator dokona weryfikacji książeczki. Jeżeli jest wszystko OK, to dokonuje odpowiedniego wpisu w książeczce z oznaczeniem jaka odznaka jest przyznana i ile punktów pozostaje na odznakę kolejną.

I tak:


W dniu 6 września 2011 r. przyznano mi Kolarską Odznakę Turystyczną w stopniu BRĄZOWYM za wycieczki odbyte w czasie od dnia 02.08.2011 do dnia 04.09.2011.

Nr weryf. 1319/5/11 – Oddział Łódzki PTTK – Komisja Tyrystyki Kolarskiej przy Łódzkim Klubie Turystów Kolarzy.


W dniu 5 listopada 2011 r. przyznano Kolarską Odznakę Turystyczną w stopniu SREBRNYM za wycieczki odbyte w czasie od dnia 15.09.2011 do dnia 30.10.2011.

Nr weryf. 264/6/11 – Oddział Łódzki PTTK – Komisja Tyrystyki Kolarskiej przy Łódzkim Klubie Turystów Kolarzy.

W dniu 17 listopada 2011 r. przyznano Kolarską Odznakę Pielgrzymią w stopniu POPULARNYM.

Nr weryf. 1-2/11 – Okręgowy Oddział Weryfikacyjny KOP Nr 7 Gdańsk.


A zdobywając określoną ilość punktów w roku 2011 została przyznana odznaka 60-lecia PTTK.


To już za mną, a kolejne kilometry na wyższe odznaki kolarskie PTTK przede mną, kolejne wycieczki na rok 2012 już w planach. W planach również są wyjazdy wielodniowe. Na razie o tych planach nie będę pisał, gdyż jak ruszy (dla mnie) sezon rowerowy będę starał się na bieżąco je uzupełniać na swojej stronie.

Zarząd Główny PTTK ustanowił rok 2012 – Rokiem Turystyki Rowerowej w PTTK.

Dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z rowerem, lub ją dalej kontynuować – proponuję zajrzeć na stronę http://www.podrozerowerowe.info
Naprawdę znajdziecie tam bardzo dużo osób doświadczonych w tematyce podróży rowerowych. Ludzi bardzo życzliwych, miłych, którzy zawsze bardzo chętnie pomogą i doradzą w sprawach rowerowych. Korzystając z okazji chciałbym IM podziękować za pomoc, dobre rady i życzliwość. DZIĘKUJĘ WAM.

Oddzielne podziękowania za serdeczność, życzliwość i bardzo wielką pomoc w sprawach rowerowych i nie tylko, chciałbym przekazać dla Piotra Kolendy z Łodzi (http://rowerologia.pl).
Dziękuję Ci Piotrze za to wszystko.

Do zobaczenia na szlaku. Adam

Comments are closed.