07.11.2015 – Rajd Rowerowy „Kętrzyn i okolice” – 40 km

W dniu 07.11.2015 r. odbył się rajd rowerowy „Kętrzyn i okolice”. To jedenasty rajd rowerowy w tym roku, zorganizowany dla członków Naszego Klubu i sympatyków turystyki rowerowej. Warunki atmosferyczne: lekka mżawka, wiatr i dosyć chłodno.

znaczek_rajd_07_11_2015_300Trasa rajdu wyglądała następująco:

Wyjazd uczestników nastąpił około godziny 10.20, tradycyjnie spod Kompleksu Rekreacyjno-Sportowego „Kętrzynianka”.
Na starcie zgłosiło się 10 uczestników.

Po omówieniu kilku spraw klubowych oraz zasad bezpieczeństwa ruszyliśmy w kierunku miejscowości Garbno. Po dotarciu do Garbna skręciliśmy w prawo w kierunku miejscowości Drogosze. W Drogoszach zrobiliśmy sobie krótka przerwę na gorącą herbatę, zrobiliśmy też pamiątkową fotografię na tle Pałacu. W tej miejscowości koleżanka Lodzia pokazała nam również przepiękne choć nieco zrujnowane budynki kuźni oraz spichlerza. Dalej ruszyliśmy do miejscowości Kiemławki Wielkie, skąd skierowaliśmy się do Podławek. Z Podławek kontynuowaliśmy jazdę przez Gałwuny do Kętrzyna, gdzie w okolicach wieży ciśnień zakończyliśmy dzisiejszy rajd rowerowy.

Członkowie PTTK uzyskali 10 pkt. na odznakę KOT (Kolarska Odznaka Turystyczna) oraz “wklejkę” do książeczki wycieczek kolarskich PTTK.

Comments are closed.