06.09.2014 – Sobotnie rowerowanie – 90 km

6 września 2014 r. około godziny 10.00 wyruszyliśmy z Elą na małą wycieczkę w kierunku Giżycka. Korzystamy że jest ładna słoneczna pogoda. Ruch do Giżycka dosyć spory. Chyba nigdy nie przestanę się dziwić sytuacji na drodze kiedy samochód wymija rowerzystę. Prawie żaden kierowca nie wyjedzie poza linię ciągłą lub przerywaną i wymija rowerzystę w odległości czasem kilkunastu centymetrów – w sytuacji gdy z naprzeciwka nic nie jedzie. A gdy ma wyminąć inne auto nic mu na drodze nie przeszkadza aby zjechać na przeciwległy pas ruchu i bezpiecznie go wyprzedzić. Może rowery jakoś tak przyciągają auta do siebie i nie sposób w bezpiecznej odległości rowerzystę wyminąć.

W Giżycku zebraliśmy potwierdzenia 4 obiektów na Kolarską Odznakę Pielgrzymią i 1 potwierdzenie do Książeczki Szlakami Zamków w Polsce. Odwiedziliśmy też znajomy sklep rowerowy Pana Zenona.

Z Giżycka ruszyliśmy do Bogacka aby dalej przez Kamionki, Dobę, Pilwę dojechać do Radziej. Za Radziejami robimy sobie przerwę na posiłek. Po krótkim odpoczynku, kontynuujemy trasę przez Mażany, Parcz, Gierłoż, Czerniki, Karolewo i docieramy do Kętrzyna. Na liczniku 90 km.

Comments are closed.