02.11.2013 Geocaching

W dniu 02.11.2013 roku, ekipa geokeszerów naszego klubu wyruszyła na poszukiwanie skrzynek “keszy” z serwisu geocaching.com.

W czasie ostatniego rajdu rowerowego odkryliśmy jedną skrzynkę z dwóch nowych schowanych w regionie. Kilka dni temu pojawiły się dwie kolejne i to nas zmobilizowało do tego aby wyruszyć na ich poszukiwanie. Niestety pogoda nie pozostawiała złudzeń, że rowerami nie warto się w ten dzień wybierać i wybraliśmy samochód jako środek lokomocji.

Dwie pierwsze skrzynki na śluzach: w Bajorach Małych i Leśniewie Górnym, odkryliśmy dosyć szybko. Kolejna skrzynka obok Jazu walcowego przy wylocie Kanału Mazurskiego z jeziora Rydzówka tuż przed śluzą w miejscowości Guja – Piaski sprawił nam trochę więcej problemów. Pod podanymi koordynatami niestety niczego nie znaleźliśmy. Na szczęście tuż przed nami tą skrzynkę odnaleźli inni “poszukiwacze” i udzielili nam wskazówek. Pozdrawiamy ich serdecznie. Koordynaty były rozjechane kilkanaście metrów. Autor tej skrzynki nie podał żadnej podpowiedzi w serwisie geocaching.pl, natomiast w serwisie opencaching.pl wskazał podpowiedź i dlatego osoby przed nami tą skrzynkę odnalazły.

Ostatnia skrzynka w dniu dzisiejszym w parku w Węgorzewie była ukryta idealnie z podanymi koordynatami i to była już tylko formalność.

Na zakończenie tej geokeszerskiej wycieczki zaczął padać deszcz. Całe szczęście, że byliśmy samochodem a nie na rowerach.

Comments are closed.