Rajd Pałace i Dwory – Szestno – 67 km

W dniu 30 sierpnia 2014 r. odbył się rajd rowerowy z cyklu Sobotnie Wędrówki Rowerowe pod nazwą „Rajd Pałace i Dwory”. To siódma wycieczka zorganizowana przez nasz klub, tym razem pod nazwą Szestno. Rajd rowerowy przygotowany był dla członków Naszego Klubu i sympatyków turystyki rowerowej.

znaczek_rajd_szestno_300
Trasa rajdu wyglądała następująco:

Pierwszym punktem na naszej dzisiejszej trasie była miejscowość Pilec, w której uczestnik rajdu kolega Grzegorz przedstawił historię miejscowości oraz wskazał miejsce gdzie był umiejscowiony “kobiecy obóz RAD” w okresie II WŚ. oraz już tradycyjnie zaprezentował uczestnikom ciekawe eksponaty historyczne.

Drugim punktem była miejscowość Lembruk, w której koleżanka Ania zapoznała nas z historią miejscowości, były też fotograficzne potwierdzenia na tle miejscowej kaplicy wymagane do Kolarskiej Odznaki Pielgrzymiej.

Głównym celem naszej wycieczki była miejscowość Szestno, w której dzięki uprzejmości obecnego właściciela mogliśmy wejść na teren byłego zespołu dworsko-parkowego. Koleżanka Leokadia przedstawiła nam bardzo ciekawą historę miejscowości oraz dworu. Zapoznała nas również z historią nieistniejącego już zamku w Szestnie do którego ruin udaliśmy się po obowiązkowej sesji fotograficznej na tle dworu. Bezpośrednio po zwiedzeniu ruin zamkowych udaliśmy się do Kościoła, gdzie koleżanka Leokadia przedstawiła nam jego historię i mogliśmy obejrzeć wnętrze świątyni.

Dalsza nasza trasa wiodła do miejscowości Boże, w którym mieliśmy dłuższy odpoczynek, a koleżanka Ania przedstawiła nam historię miejscowości oraz tak jak ostatnio, Ania zaprezentowała swoją poetycką kronikę naszego ostatniego rajdu. Tym razem zainspirowany poezją Ani, Grzegorz strofami początkującego wierszoklety opisał we fraszkach humorystycznie nasze rowerowe podróże.

Z miejscowości Boże udaliśmy się przez miejscowość Boża Wólka (piękne widoki dookoła) do miejscowości Gronowo, w której Koleżanka Ania zapoznała nas z historią miejscowości i właścicieli dawnego dworu. Gronowo było ostatnim zaplanowanym punktem na naszej trasie.

Dalsza droga wiodła do miejscowości Nakomiady, w której pożegnaliśmy dwoje miejscowych klubowiczów i uczestników rajdu: Justynę i Andrzeja.

Ostatni odcinek naszej trasy prowadził przez miejscowość Wajsznory do Kętrzyna, gdzie przy kętrzyńskim zamku zakończyliśmy oficjalnie po przejechaniu 67 km sobotni rajd rowerowy. Członkowie PTTK uzyskali 10 pkt. do Kolarskiej Odznaki Turystycznej oraz wklejkę do książeczki wycieczek kolarskich PTTK.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólne kolejne sobotnie rowerowanie.

Comments are closed.