W grudniu 2012 roku na razie nieformalnie, ale z inicjatywy kilku osób, został powołany do życia

Klub Turystyki Rowerowej RASTEN w Kętrzynie

male_logo_rasten2

Klub będzie działał jako jeden z członów Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie. Przynajmniej taką mamy nadzieję, że tak właśnie będzie.

Głównym celem działania Naszego Klubu będzie propagowanie turystyki rowerowej oraz geocachingu. Będziemy aktywni również w innych dyscyplinach: turystyce pieszej, motorowej, krajoznawczej, kajakowej itp.

Sprawy organizacyjne i formalne założenie Klubu powinny być zakończone do końca stycznia, aby już w nowym wiosennym sezonie aktywnie rozpocząć jego działalność.

Po 15 stycznia 2013 roku, wszystkie informacje dotyczące działalności klubu będą zamieszczane na stronie internetowej: http://rasten.pl

W chwili obecnej trwają prace testowe nad nową stroną internetową.

Wszystkich chętnych serdecznie ZAPRASZAMY.

Kim jesteśmy?

Pomysł zawiązania klubu turystyki rowerowej powstał po powrocie z trzydniowej trasy rowerowej do Górzna (kujawsko-pomorskie). Był koniec października, analizowaliśmy również dotychczasową przynależność do jednego z Kół PTTK w Kętrzynie. W wyniku analizy wszystkich „za i przeciw”, więcej było „przeciw”. I tak zrezygnowaliśmy z końcem listopada 2012 roku z członkostwa w dotychczasowym klubie.

Będąc nadal członkami Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego przy Oddziale PTTK w Kętrzynie założyliśmy grupę inicjatywną. W połowie listopada, w czasie wspólnych rozmów uzgodniono nazwę klubu i ogólne założenia przyszłej działalności. Kilka dni później mieliśmy już projekt logo. Kolejnym krokiem było zamówienie domeny z nazwą klubu oraz zamówienie serwera na którym będzie strona klubowa w internecie.

Nazwa klubu miała nawiązywać do przedwojennej nazwy Kętrzyna: Rastenburg. Przeszukując różne zbliżone nazwy wpadł nam w oko wyraz RASTEN. Z niemieckiego, jest to czasownik oznaczający: odpoczywać, odpocząć, robić przerwę (szczególnie w podróży), zatrzymywać się na postój. Był to strzał w dziesiątkę. Nazwa RASTEN bardzo  pasowała do uprawiania przez nas turystyki rowerowej i dawnej nazwy miasta. I tak zostało.

Czym się zajmujemy?

Klub w szczególności propaguje szeroko rozumianą turystykę rowerową i geocaching. Jednakże inne dyscypliny turystyki: pieszej, kajakowej, krajoznawczej, motorowej i inne nie będą nam obce. Klub jest organizatorem wycieczek rowerowych po okolicach Kętrzyna, Bartoszyc, Mrągowa, Reszla, Giżycka, Węgorzewa.

W najbliższym czasie (pierwsza połowa lutego) po dokonaniu wszelkich formalności organizacyjnych związanych z utworzeniem Klubu Turystyki Rowerowej w Kętrzynie, przygotowaniu Statutu Klubu, zamieścimy niezbędne informacje o członkostwie.

Prosimy o śledzenie informacji na naszej stronie.

Comments are closed.

stat4u