9-16.08.2014 – 63 Centralny Zlot Turystów Kolarzy PTTK

W dniach 9-16 sierpnia 2014 roku odbył się 63 Centralny Zlot Turystów Kolarzy PTTK Witnica 2014 (Ziemia Gorzowska). Tradycyjnie w pierwszym dniu zlotu (sobota) odbywała się rejestracja uczestników oraz przydzielanie wcześniej zamówionych kwater i miejsc na polach namiotowych. Tegoroczny zlot był usytuowany w trzech miejscowościach: Witnica (Leśne Ustronie), Mościce oraz Sosny. Każdy zarejestrowany uczestnik zlotu otrzymał identyfikator na smyczy oraz mapę z opisem tras rowerowych. Poza tym uczestnicy otrzymali reklamówkę z materiałami promocyjnymi, kamizelką odblaskową oraz metalowy pamiątkowy znaczek.

Nasza grupa (Ela, Ada, Adam) przybyła na miejsce zlotu dzień wcześniej (piątek) do Witnicy Leśnego Ustronia, natomiast Leszek dotarł w sobotę na pole namiotowe w Mościcach. Na polu namiotowym w Witnicy Leśnym Ustroniu spotkaliśmy naszego znajomego rowerzystę z innych rajdów – Krzysztofa z Pasłęka. Resztę tras pokonywaliśmy wspólnie.

O godzinie 18 w amfiteatrze w Witnicy usytuowanym na terenie Parku Drogowskazów rozpoczęła się uroczystość otwarcia zlotu przez organizatorów oraz zaproszonych gości. Według informacji jakie podali organizatorzy, na 63 Centralny Zlot Turystów Kolarzy PTTK w Witnicy zarejestrowało się i dotarło ponad 540 uczestników, w tym 60 rowerzystów z Ukrainy.

Kolejne dni Zlotu były bardzo dobrze przygotowane przez organizatorów. Można było jechać wcześniej przygotowanymi trasami rowerowymi lub w inny sposób zwiedzać rejony Witnicy, Kostrzyna, Parku Narodowego „Ujście Warty” – była też zorganizowana wycieczka autokarowa do Berlina, spływ kajakowy rzeką Myślą. Na nudę nie było miejsca.

W piątkowy wieczór 16 sierpnia 2014 roku, o godzinie 19.00 w Amfiteatrze w Witnicy odbyła się uroczystość zamknięcia 63 Centralnego Zlotu Turystów Kolarzy PTTK Witnica 2014. Był czas na podziękowania i podsumowanie całości imprezy.

W czasie tej uroczystości odczytano osoby, którym zostały pozytywnie zweryfikowane Odznaki Kolarskiej Odznaki Turystycznej za Wytrwałość, za zdobycie dużej złotej odznaki, zweryfikowano książeczki Kolarskiej Odznaki Pielgrzymiej od stopnia popularnego do złotego, a następnie poprosił o wystąpienie na scenę Amfiteatru, gdzie wręczono odznaki.

W czasie Zlotu można było również zdobywać punkty do kolarskich odznak turystycznych, oraz regionalne odznaki turystyczno-krajoznawcze PTTK. Podsumowując zweryfikowane książeczki i nadane odznaki podczas 63 Centralnego Zlotu Turystów Kolarzy PTTK Witnica 2014, jako członkowie Klubu Turystyki Rowerowej “RASTEN” z Kętrzyna otrzymaliśmy:
– Premię 30 punktów (za udział minimum 3 dni na centralnym zlocie) wpisaną do książeczki Kolarskiej Odznaki Turystycznej KOT
– Turystyczną Odznakę Regionalną “Przyjaciel Ziemi Lubuskiej” w stopniu pierwszym – 4 osoby
– Regionalną Odznakę Krajoznawczą w stopniu brązowym (województwo Lubuskie) – 4 osoby

Comments are closed.