31.07.2013 Parcz – 27 km

Dzisiaj pojechałem sobie do miejscowości Parcz. Jadąc po “starej” już rowerowej trasie: Kętrzyn-Czerniki-Gierłoż-Parcz, mijałem chyba z 20 rowerzystów – małych i dużych. Większość rowerzystów jechała na pobliską plażę w Czernikach.

W Gierłoży tradycyjnie sesja zdjęciowa “bunkra z drabinką”. Poznani przed bunkrem turyści zgodzili się popilnować na chwilę mojego rowerku, a ja w tym czasie wspiąłem się po drabinkach na górę, gdzie poszedłem do miejsca ukrycia skrytki z serwisu Geocaching.com. Bo tyle było na stronie ostatnio wpisów, że nie odnaleziono skrytki.Ja dotarłem do skrytki i ma się dosyć dobrze, choć logbooka ze starymi wpisami już nie ma. Trzeba koniecznie wymienić na nowy.

Będąc na szczycie bunkra zrobiłem kilka zdjęć. Po zejściu na dół podziękowałem turystom za popilnowanie roweru i pojechałem dalej do Parcza, gdzie na moście nad torami kolejowymi zrobiłem kilka fotek oraz przy cmentarzu z I wojny światowej. A tak dla ciekawości to słyszałem gdzieś, że w tym sezonie ma ruszyć po kilku latach nieobecności, kolej na trasie Kętrzyn – Mamerki. Mam nadzieję, że to prawda bo zawsze to była dodatkowa atrakcja na tym terenie.

Comments are closed.