31.05.2012 Frombork – 30 km

Dzisiejsza wycieczka była dla mnie bardzo wyjątkowa. Wyjątek polegał na tym, iż dokładnie dzisiaj są moje 40 urodziny. Z racji tego, iż nie mogę z najbliższymi spędzić tego “wyjątkowego” dnia, postanowiłem wybrać się rowerkiem do Fromborka. Korzystając z okazji, Bardzo Dziękuję Wszystkim, którzy złożyli mi dzisiaj życzenia.

Pogoda pochmurna, czasem malutki deszcz się pojawił, ale już tak nie wiało jak wczoraj. Temperatura około 7 stopni.

Droga do Fromborka nie należy do najlepszych dla rowerzysty i to ze względu na nawierzchnię oraz dosyć spory ruch samochodowy. Droga też do szerokich nie należy.

Po dojechaniu do Fromborka skierowałem się od razu do Bazyliki Katedralnej, ale już na zwiedzanie nie miałem szans, gdyż kasa biletowa od 5 minut była nieczynna. Okrążanie obiektu w poszukiwaniu kogoś z “odpowiednią” pieczątką nie dały rezultatów. Muszę nadmienić, iż Katedra we Fromborku jest jednym z obiektów obowiązkowych do wpisu na Kolarską Odznakę Pielgrzymią.

Czekałem więc na możliwość uzyskania wpisu potwierdzenia przy parafii kościelnej. Czekałem 40 minut, ale warto było bo wpis został dokonany.

Otrzymałem jeszcze potwierdzenia do Książeczki Wycieczek Kolarskich, książeczki na odznakę Szlakami Zamków w Polsce, książeczki Rajdu dookoła Polski.

Pojechałem jeszcze nad przystań we Fromborku i ruszyłem w drogę powrotną. Wjeżdżając do Braniewa od strony Fromborka, po lewej stronie od głównej drogi znajduje się cmentarz żołnierzy radzieckich z okresu II Wojny Światowej.

Zrobiłem jeszcze rundę po obrzeżach Braniewa, oraz zrobiłem pamiątkowe zdjęcie przy fragmencie dawnego zamku biskupów warmińskich usytuowany w centrum miasta.

Dzisiejszą trasa: Braniewo-Stępień – Frombork – Stępień – Braniewo. Całość 30 km.

Przejazd ogólnie wyglądał tak:

Comments are closed.