27-30.04.2015 Puszcza Borecka – 331 km

W dniach 27-30 kwietnia br., realizowaliśmy wyjazd w rejon Puszczy Boreckiej. Był to wyjazd mający na celu sprawdzenie tras rowerowych w obrębie Puszczy Boreckiej, możliwości logistycznych związanych z przyszłym zaplanowaniem 3-dniowej wycieczki rowerowej w tym rejonie dla klubowiczów oraz sprawdzenie kilku punktów będących w naszym zainteresowaniu a związanych ze szlakiem Green Velo. Wyjazd realizowali Prezes i Wiceprezes Klubu Turystyki Rowerowej RASTEN: Adam i Leszek.

Wyjechaliśmy z Kętrzyna tuż po 10.00 w poniedziałek, przy słonecznej pogodzie. Temperatura około 20 stopni ciepła. Po drodze odwiedziliśmy w Giżycku punkt Informacji Turystycznej. Po dotarciu do miejscowości Kruklanki zakwaterowaliśmy się w Gospodarstwie Agroturystycznym “POD KOGUTKIEM”, gdzie warunki pobytu dla rowerzystów okazały się wręcz idealne.

Całość wyjazdu była zaplanowana na 5 dni, jednakże już w pierwszy dzień zrealizowaliśmy dodatkowo trasę zaplanowaną na drugi dzień.

Rejonu Puszczy Boreckiej pod względem tras dla rowerzystów w zasadzie reklamować nie trzeba. Jest tutaj bardzo dobrze rozlokowana sieć dróg zarówno asfaltowych i szutrowych, oznakowanych i nie oznakowanych. Lepiej wcześniej zaopatrzyć się w dobrą mapę.

W czasie wyjazdu byliśmy w pobliżu Stacji Monitoringu Powietrza “Diabla Góra”, zobaczyliśmy “Diabelski Głaz”, w okolicach którego była skrzynka geocaching, przejeżdżaliśmy też w pobliżu Zagrody Pokazowej Żubrów.

W drugim dniu naszej rowerowej eskapady postanowiliśmy od miejscowości Boćwinka pojechać kawałkiem planowanego szlaku rowerowego “Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo” do Gołdapi, gdzie zostaliśmy bardzo miło przyjęci przez Panią Beatę, z którą przy kawie rozmawialiśmy o trasach rowerowych wokół Gołdapi i Puszczy Rominckiej, o Green Velo i ogólnie o turystyce w rejonie Gołdapi.

Kolejny dzień (środa) był bardzo zimnym i wietrznym, ale część trasy przebiegała po drogach w puszczy i aż tak tego silnego wiatru się nie odczuwało.

W ostatnim dniu (czwartek) pojechaliśmy do miejscowości Budry aby sprawdzić dokąd prowadzi już ścieżka rowerowa z Węgorzewa. Okazało się, że w Budrach jest fragment wydzielonej ścieżki rowerowej prowadzącej do miejscowości Więcki. Kolejna wydzielona droga rowerowa prowadzi od miejscowości Droglewo od ostrego zakrętu aż do samego Węgorzewa i dalej do Srokowa i miejscowości Siniec, gdzie droga rowerowa się kończy. Aby ominąć ruchliwą trasę Siniec – Nowa Różanka skręciliśmy w Sińcu do miejscowości Szczeciniak gdzie prowadziła nas droga asfaltowa. Dalsza trasa od Szczeciniaka prowadziła po płytach betonowych, kostce brukowej i kolejnym odcinku asfaltowym do Nowej Różanki, skąd już po wydzielonej drodze rowerowej dotarliśmy do Kętrzyna.

Podsumowując 4 dniowy pobyt – przejechaliśmy 331 km, poznaliśmy ciekawe miejsca, które z pewnością jeszcze nie raz odwiedzimy w czasie wycieczek indywidualnych oraz klubowych.

Comments are closed.