22.07.2012 Śluza Piaski – 74 km

22.07.2012 Śluza Piaski – 74 km
W niedzielny poranek wybrałem się na wycieczkę z zamiarem pojechania do Węgorzewa i Giżycka. Przeceniłem jednak pogodę. Od rana świeciło słońce, ale jadąc rowerem było chłodno. Nie zabrałem ze sobą kurtki. Wiał też boczny wiatr. Po minięciu miejscowości Srokowo zdecydowałem, że zmienię trasę przejazdu. Pojadę do Śluzy Piaski w miejscowości Guja.

Za miejscowością Stawki na skrzyżowaniu przy wiadukcie skręcam w lewo i jadę do pierwszej miejscowości Węgielsztyn, gdzie potwierdzam swój przejazd w książeczce pielgrzymiej i książeczce KOT w miejscowym sklepie spożywczym.  W kolejnej miejscowości Dąbrówka Mała skręcam w lewo i dojeżdżam do miejscowości Guja, gdzie również w sklepie spożywczym potwierdzam swój przejazd.

Przy drodze asfaltowej jadąc do sklepu jest znak informujący o kierunku jazdy do Śluzy Piaski. Skręcam w drogę szutrową. Po przejechaniu 1,7 km dojeżdżam do Śluzy Piaski.

Jest kilku turystów, schodzą nad Kanał Mazurski, robią zdjęcia. Ja również. Pytam się czy byli przy samej śluzie? Odpowiadają, że nie ma jak tam dojść, gdyż trzeba przejść przez teren prywatny. Odpowiedziałem im, że w domu przy śluzie mieszka bardzo miła Pani i z pewnością nas wpuści. Tak jak mówiłem, tak zrobiłem. Miła Pani bardzo chętnie nas przeprowadziła przez swoje podwórze, do samej śluzy. Turyści byli zachwyceni.

Sesja fotograficzna trwała chyba pół godziny. Każdy chciał sfotografować całą śluzę, każdy jej element.
Pożegnałem poznanych turystów, podziękowałem Pani mieszkającej przy śluzie za możliwość przejścia przez jej teren i pojechałem dalej w kierunku jeziora Rydzówka.

Objechałem lewą część jeziora wyjeżdżając w miejscowości Leśniewo, gdzie jadąc pod długą górkę spotkałem sakwiarzy. Jechali do Kętrzyna. Zaproponowałem im odwiedzenie wieży Bismarcka na Diablej Górze. Wskazałem im kierunek jazdy i zaproponowałem odwiedzenie kilku innych atrakcji w rejonie powiatu kętrzyńskiego. Bardzo się ucieszyli, podziękowali i ruszyli na Diablą Górę. A ja powolutku wróciłem do Kętrzyna.

Więcej zdjęć w zakładce Fotogaleria.

Dzisiejszy przejazd wyglądał tak:

Comments are closed.