21.05.2016 – 56 Ogólnopolski Szkoleniowy Zlot Przodowników Turystyki Kolarskiej PTTK

W dniach 21 – 29 maja 2016 r. w Supraślu odbył się 56 Ogólnopolski Szkoleniowy Zlot Przodowników Turystyki Kolarskiej PTTK. Impreza została przygotowana przez Regionalny Oddział PTTK w Białymstoku. W Zlocie tym uczestniczyło ponad 500 cyklistów.

Tuż przed rozpoczęciem Zlotu w dniach 20-22 maja 2016 r., nasze klubowe koleżanki Ela i Leokadia uczestniczyły w kursie na Przodownika Turystyki Kolarskiej, który kończył się egzaminem pisemnym oraz praktycznym. W dniu 27 maja 2016 r. w czasie uroczystego zakończenia zlotu, nasze koleżanki otrzymały stosowne legitymacje i znaczki Przodowników Turystyki Kolarskiej PTTK.

zlot_ptkol_2016_znaczek-1-300x300

Uroczyste otwarcie Zlotu odbyło się w niedzielę na Białostockim Rynku, gdzie przybyli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych.

Główna baza Zlotu mieściła się w “Bukowisku” w Supraślu ale sporo rowerzystów zakwaterowało się w prywatnych agroturystykach. Pogoda w czasie zlotu dopisała, trasy zlotowe bardzo atrakcyjne. Zlotowicze mogli spotkać się przy ognisku, wziąć udział w konkursach: zręcznościowych i krajoznawczym oraz zwiedzić muzea i okoliczne atrakcje turystyczne.

Rowerzyści wędrujący samodzielnie bądź w grupach pilotowanych przez miejscowych przodowników turystyki kolarskiej byli w Tykocinie, meczecie w Kruszynianach i Bohonikach, odwiedzili krainę malowanych okiennic, zwiedzili Białystok. Miłośnicy flory mogli wybrać trasy prowadzące po Puszczy Knyszyńskiej, na krajoznawców czekały obiekty muzealne i liczne zabytki architektury, w tym także szlak zabytkowych kościołów i cerkwi.

Nasz klub reprezentowało w czasie tegorocznego Zlotu 3 klubowiczów.

Comments are closed.