21.03.2015 – I Rajd Mazura – 33 km

W dniu 21 marca 2015 r. odbył się pierwszy rajd rowerowy Klubu Turystyki Rowerowej RASTEN w sezonie rowerowym 2015 pod nazwą: “I Rajd Mazura“.

Zarząd Klubu Turystyki Rowerowej RASTEN podjął inicjatywę zorganizowania imprezy rowerowej, która będzie organizowania corocznie w okolicach dnia święta wiosny. Po uzgodnieniach impreza ta została nazwana- “Rajd Mazura”. Rajd będzie się odbywał bez względu na pogodę i będzie wymagał wcześniejszej rejestracji uczestników na specjalnie utworzonej stronie rajdu: http://rajdmazura.info

I tak w dniu dzisiejszym przy lekkiej mżawce i chłodnej pogodzie, 17 członków Klubu Turystyki Rowerowej RASTEN, o godzinie 10.00 wyruszyło na “I Rajd Mazura“.

Trasa rajdu wyglądała następująco:

Pierwszym punktem na naszej dzisiejszej trasie była miejscowość Wajsznory, gdzie odwiedziliśmy Manufakturę Ceramiki. Po przybyciu na miejsce klubowicze, którzy zarejestrowali się i wzięli udział w rajdzie otrzymali od gospodarza obiektu Pana Bogumiła Kowszuka – pamiątkowe okolicznościowe medaliony.

P1150380Następnie zostaliśmy oprowadzeni po warsztacie i zapoznani z procesem wyrobu produktów ceramicznych. Bardzo dziękujemy firmie: Manufaktura Ceramiki Bogumił Kowszuk (http://kowszuk.pl) za możliwość zwiedzenia Manufaktury i zapoznania się z technika wyrobu ceramiki.

Kolejnym punktem naszej wycieczki był “mostek nad rzeką”, gdzie dla uczestników rajdu organizatorzy przygotowali niespodziankę, jaką było wysłuchanie historii związanej ze świętem wiosny oraz symboliczne spalenie “Marzanny”.

Trzecim punktem na trasie było Muzeum Ziemi Mazurskiej w Owczarni. Po dotarciu do muzeum, Pani Przewodnik oprowadziła nas po izbach muzealnych szczegółowo opowiadając o historii Mazurów oraz o eksponatach znajdujących się w muzeum. Po bardzo ciekawej prezentacji muzealnej udaliśmy się do kawiarni, gdzie organizatorzy przygotowali dla uczestników rajdu ciepły bigos i napoje. Wiceprezes Klubu Leszek, poinformował uczestników rajdu o kolejnej weryfikacji odznaki turystycznej i wręczył Prezesowi Klubu Adamowi zdobytą i zweryfikowaną 19 marca br. odznakę turystyczną:
– Odznakę PTTK Geocaching Polska w stopniu Brązowym

Klubowicze Lodzia i Grzegorz opowiedzieli nam o swoim uczestnictwie w X Rajdzie Fanatyka, który odbył się w Nowym Dworze Gdańskim. Ponadto w czasie wizyty w Owczarni były omawiane bieżące sprawy Klubowe.

Organizatorzy rajdu bardzo dziękują właścicielom Muzeum Ziemi Mazurskiej w Owczarni (http://owczarnia.com) Państwu Puszko oraz Pani Przewodnik oprowadzającej po Muzeum za pomoc w realizacji I Rajdu Mazura.

Najedzeni i wypoczęci ruszyliśmy na ostatni etap rajdu prowadzący przez Kwiedzinę, Gierłoż do Nowej Różanki, gdzie już w strugach deszczu ruszyliśmy dalej ścieżką rowerową przez Starą Różankę do miejsca zakończenia Rajdu przy kompleksie “Kętrzynianka” w Kętrzynie. I tak po przejechaniu 33 km zakończyliśmy sobotni rajd rowerowy pod nazwą “I Rajd Mazura” rozpoczynający sezon rowerowy 2015.

Członkowie PTTK uzyskali 10 pkt. do Kolarskiej Odznaki Turystycznej oraz wklejkę do książeczki wycieczek kolarskich PTTK.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w I Rajdzie Mazura i wspólne sobotnie rowerowanie.

Kolejny II Rajd Mazura – za rok.

Comments are closed.