20.06.2015 Rajd Mrągowo – 67 km

W dniu 20.06.2015 r. odbył się rajd rowerowy „Rajd Mrągowo 2015″. To piąty rajd rowerowy w tym roku, zorganizowany dla członków Naszego Klubu i sympatyków turystyki rowerowej. Warunki do jazdy rowerowej do Mrągowa były w miarę dobre, ale w drodze powrotnej jechaliśmy około 25 km w deszczu.

Trasa rajdu wyglądała następująco:

Wyjazd uczestników nastąpił około godziny 9.00, tradycyjnie spod Kompleksu Rekreacyjno-Sportowego „Kętrzynianka”.

Na starcie zgłosiło się 13 uczestników. Po omówieniu kilku spraw klubowych oraz zasad bezpieczeństwa ruszyliśmy w kierunku miejscowości Wilkowo, gdzie zrobiliśmy krótką przerwę. Dalsza droga rajdu prowadziła do Szestna i Mrągowa. W Mrągowie przejechaliśmy przez centrum miasta, gdzie w parku zostawiliśmy rowerki pod opieką Prezesa i udaliśmy się do Muzeum Warmii i Mazur. Pan przewodnik oprowadzający nas po muzeum bardzo zajmująco opowiadał o wystawach i eksponatach.

Po zwiedzeniu Muzeum Warmii i Mazur zrobiliśmy sobie pamiątkową fotkę na tle budynku muzeum i ruszyliśmy do kolejnego zaplanowanego punktu, jakim było Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie. Po dotarciu na miejsce naszym oczom ukazał się teren ogrodzony na wzór wojskowy zasiekami, w którym mieliśmy również przygotowane przez właściciela muzeum – ognisko i kiełbaski. W pierwszym rzędzie oglądaliśmy znajdujące się w muzeum pojazdy- eksponaty, a Leszek ciekawie opowiadał o ich przeznaczeniu. Po obejrzeniu wszystkich pojazdów był czas na pieczenie kiełbasek.

Uroczystym punktem spotkania było wręczenie przez Prezesa i Wiceprezesa Klubu nowo zdobytych odznak Turystyki Kolarskiej: Kolarską Odznakę Turystyczna w stopniu brązowym zdobyła Krysia, Kolarską Odznakę Pielgrzyma w stopniu brązowym zdobyła Ela W., a Kolarska Odznakę Turystyczną w stopniu srebrnym oraz Kolarską Odznakę Pielgrzyma w stopniu popularnym zdobył Janek.

Po tej uroczystości Ania zaprezentowała nam zgodnie z tradycją swoją poetycką kronikę opisując ostatni klubowy rajd do Muławek.

Tuż po godzinie 15.00 ruszyliśmy w drogę powrotną do Kętrzyna. Trasa prowadziła przez Polską Wieś, Kiersztanowo, Pilec i Św. Lipkę. Wyjeżdżając z Mrągowa zaczął padać mały deszcz, który w pierwszej chwili oczywiście nas nie wystraszy, ale później było już tylko gorzej i w deszczu przejechaliśmy około 25 km, czyli prawie całą drogę powrotną do Kętrzyna.

Długość trasy wyniosła 67 km i członkowie PTTK uzyskali 10 pkt. na odznakę KOT (Kolarska Odznaka Turystyczna) oraz “wklejkę” do książeczki wycieczek kolarskich PTTK.

Comments are closed.