16.05.2015 – Park Muławki

W dniu 16.05.2015 r. odbyła się wycieczka rowerowa połączona z sprzątaniem parku znajdującego się przy Muzeum Znaczków i Poczty Polskiej w Muławkach.

To czwarty wyjazd rowerowy w tym roku, zorganizowany dla członków Naszego Klubu i sympatyków turystyki rowerowej. Warunki do jazdy rowerowej dobre choć troszkę wiaterek w jedną stronę nam przeszkadzał.

Trasa rajdu wyglądała następująco:

Wyjazd uczestników nastąpił około godziny 11:00, tradycyjnie spod Kompleksu Rekreacyjno-Sportowego „Kętrzynianka”.

Na starcie zgłosiło się 14 uczestników a trzy osoby miały dojechać indywidualnie. Po omówieniu kilku spraw klubowych oraz zasad bezpieczeństwa ruszyliśmy jedną grupą w kierunku miejscowości Biedaszki, gdzie dalsza droga prowadziła do Smokowa i Grabna. W Grabnie skręciliśmy w lewo i jadąc to po płytach betonowych to po bruku dotarliśmy do miejscowości Muławki, gdzie byliśmy umówieni właścicielem Dworu w Muławkach. Tutaj był punkt docelowy naszej trasy. Na początku właściciel Paweł poczęstował uczestników pysznym ciastem i kawą. Po słodkim poczęstunku ruszyliśmy całą grupą do przylegającego do posesji parku aby pozbierać i oczyścić parka z gałęzi, krzaków itp.. Pracy miało być sporo, ale przy tylu pomocnikach szybko uporaliśmy się z porządkowaniem parku.

Po pracy “Hrabia” Paweł zaprosił wszystkich uczestników na ognisko, na którym były przygotowane kiełbaski i napoje. Koleżanka Renata przygotowała ciasto, które cieszyło się powodzeniem wśród łasuchów, a Ania zaprezentowała swoją poetycką kronikę naszego ostatniego rajdu majowego.

W międzyczasie, były rozmowy o rowerkach, trasach itp. Gospodarz zaprosił wszystkich do swojej galerii i opowiadał o znajdujących się w niej eksponatach.

Ostatni etap drogi prowadził drogą asfaltową do Kętrzyna, gdzie zakończyliśmy dzisiejszą wycieczkę.

Długość trasy wyniosła 15 km i członkowie PTTK uzyskali 10 pkt. na odznakę KOT (Kolarska Odznaka Turystyczna) oraz wklejkę do książeczki wycieczek kolarskich PTTK.

Comments are closed.