05.11.2011. Wycieczka do Giżycka – 76 km.

Plan wycieczki przedstawiał się następująco: http://www.bikemap.net/route/1324957

W dniu 5 listopada 2011 r., około godziny 10.00 wyruszyłem na wycieczkę jednodniową do miejscowości Giżycko.

Temperatura powietrza w czasie wyjazdu wynosiła 5 stopni ciepła, niebo bezchmurne, słoneczne.

Pierwszy krótki przystanek Sterławki Wielkie – Kościół p.w. Opatrzności Bożej, gdzie w książeczce kolarskiej potwierdzałem przejazd i punkty PTTK na Kolarską Odznakę Pielgrzymią. Kolejny przystanek był już w miejscowości Giżycko na terenie Twierdzy Boyen.

Po zwiedzeniu/przejeździe po terenie Twierdzy Boyen, swój jednoślad pokierowałem do sklepu rowerowego przy ul. Sikorskiego, gdzie zakupiłem przednią lampkę do swojego roweru mocowaną opaską zaciskową tuż nad przednim zderzakiem.

Aby zdobyć kolejne punkty i potwierdzenia przejazdu na kolarską odznakę pielgrzymią PTTK, odwiedziłem jeszcze trzy kancelarie parafialne w Giżycku.

Przejeżdżając przez centrum miasta w Giżycku, nie sposób pominąć wieży ciśnień, która jest również wieżą widokową.

Kolejnym punktem mojej wycieczki było przejście/przejazd przez most nad torami kolejowymi, który prowadził od miasta do portu jachtowego w Giżycku.

Mając w pamięci swój wcześniejszy przyjazd do Giżycka w miesiącu sierpniu br., port i nabrzeże jachtowe tętniło wielkim życiem, dzisiaj w początkach listopada port i przystań świeciły pustkami. Jedynie kilku rowerzystów i spacerowiczów krążyło po deptaku w porcie. Na plaży miejskiej kilka osób puszczało latawce. Jeden latawiec w kształcie skrzydła spadochronu robił wrażenie, ale widać było, że sterujący nim wkładał sporo siły aby walczyć z wiatrem.

Kolejna atrakcja to przejazd przez obrotowy most na Kanale Giżyckim (Łuczańskim). Łączy on jeziora Niegocin i Kisajno. Kanał ma długość 2130 m i głębokość 1,9 m.

Pogoda naprawdę dzisiaj dopisała i wielu rowerzystów spotkałem po drodze.

Do Kętrzyna dotarłem o godzinie 15.00.

Poniżej kilka zdjęć z trasy (w galerii Trasa-> listopad Giżycko poniższe oraz inne fotki można obejrzeć w większej rozdzielczości):

Pamiętajmy o jednej z najważniejszych rzeczy w czasie jazdy w warunkach o niedostatecznej widocznosci: BĄDŹ WIDOCZNY NA DRODZE – to jest NAJWAŻNIEJSZE.

Comments are closed.