04.07.2015 Rajd Węgorzewo – 86 km

W dniu 04.07.2015 r. odbył się rajd rowerowy „Rajd Węgorzewo 2015″. To szósty rajd rowerowy w tym roku, zorganizowany dla członków Naszego Klubu i sympatyków turystyki rowerowej. Warunki do jazdy rowerowej do Węgorzewa były takie: słońce, słońce i jeszcze więcej słońca.

Trasa rajdu wyglądała następująco:

Wyjazd uczestników nastąpił około godziny 9.00, tradycyjnie spod Kompleksu Rekreacyjno-Sportowego „Kętrzynianka”.

Na starcie zgłosiło się 9 uczestników. Na początku Prezes Klubu wraz z Wiceprezesem wręczyli kolarską odznakę Dużego Rajdu Dookoła Polski naszej koleżance Leokadii, która w dniu 22 czerwca zakończyła swoją samotną wyprawę na odznakę kolarską PTTK: “Rajd kolarski PTTK dookoła Polski””, docierając szczęśliwie do mety po przejechaniu 3916 km w czasie 33 dni. Zastępca Burmistrza Kętrzyna docenił wysiłek, dwójki naszych klubowiczów (Leokadia i Leszek), przekazując im listy gratulacyjne i upominki.

Po omówieniu kilku spraw klubowych oraz zasad bezpieczeństwa ruszyliśmy w kierunku miejscowości Węgorzewo. Po dotarciu do Węgorzewa, pierwszym punktem naszego wyjazdu było Muzeum Tradycji Kolejowej, gdzie Pani Przewodnik z pasja oprowadzała i opowiadała o znajdujących się eksponatach. Po pamiątkowej fotografii ruszyliśmy dalej do kolejnego zaplanowanego punktu jakim było Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie. Tutaj również Pani Przewodnik bardzo interesująco opowiadała o dawnym życiu mieszkańców naszego regionu.

Po zwiedzeniu muzeum przeszliśmy na główny plac w Węgorzewie, gdzie odbywało się Święto Kultury Łowieckiej. Można było podziwiać kunszt twórców związanych z myślistwem i łowiectwem. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs na najlepszą potrawę, w którym my głosowaliśmy na gulasz z dzika.

Po posileniu się ruszyliśmy dalej w kierunku miejscowości Sztynort jadąc przez Ogonki i Harsz. W Sztynorcie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie na tle Pałacu dawnych właścicieli rodziny Lehndorff.
Ze Sztynortu pojechaliśmy drogą szutrową przez miejscowość Łabapa do Radziej, gdzie po raz kolejny zakupiliśmy porcję zimnej wody.

Do Kętrzyna dotarliśmy około godziny 19.30 pokonując łącznie 86 km. Członkowie PTTK uzyskali 10 pkt. na odznakę KOT (Kolarska Odznaka Turystyczna) oraz “wklejkę” do książeczki wycieczek kolarskich PTTK.

Comments are closed.